Kategorie

Newsletter

Powyżej 300 zł brutto

aseopaper

Rodzaje dozowników do mydła

ss
aseopaper

Zależnie od tego, w jakim miejscu znajduje się toaleta publiczna, czy jest to hotel, restauracja, bar szybkiej obsługi, czy też placówka innego typu, odmienny będzie rodzaj wybranego dozownika oraz związany z tym sposób jego używania. Warto więc przyjrzeć się najczęściej występującym dozownikom, spośród których możemy wybrać najbardziej dostosowany do naszych potrzeb.

 

Najczęściej dostępne na rynku dozowniki

W sprzedaży znajdziemy dozowniki o różnym wyglądzie i sposobie podawania mydła. Design tego urządzenia najlepiej dopasować do wyglądu całego pomieszczenia toaletowego, ale warto zwrócić również uwagę na sposób podawania mydła. Ze względu na tę ostatnią cechę wyróżniamy dozowniki:

  • przyciskowe – stosowane są najczęściej, zarówno te większe w toaletach publicznych, jak i małe stojące na umywalkach w pokojach hotelowych czy pensjonatach. Jak sama nazwa wskazuje, mydło wypływa z nich po przyciśnięciu przycisku; ich wadą jest jednak mała higieniczność, ponieważ na dotykanym przez wielu osób przycisku mogą szybko gromadzić się bakterie;
  • łokciowe – spotykamy je najczęściej w placówkach medycznych, gdzie zawierają płyn myjący i dezynfekcyjny, ale pojawiają się czasem również w toaletach dla niepełnosprawnych. Tego typu dozowniki do mydła umożliwiają łatwiejsze i bardziej higieniczne pobieranie mydła, ponieważ dźwignię wystarczy przycisnąć łokciem lub przedramieniem;
  • automatyczne – zapewniają najwyższy poziom higieny, ponieważ nie wymagają dotykania urządzenia, aby wypłynęła z niego odpowiednia porcja mydła. Zainstalowany w nich czynnik ruchu reaguje wtedy, gdy podsuwa się pod niego dłonie. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo wysoki poziom higieny i może być stosowane szczególnie wszędzie tam, gdzie obawiamy się o rozprzestrzenianie bakterii.