Kiedy stosuje się suchą myjkę?

19-07-2022

Środki higieniczne są niezbędne w wielu miejscach. Co ciekawe, mogą one posiadać także inne, nieco mniej oczywiste zastosowania. Jednym z tego rodzaju produktów jest sucha myjka, czyli higieniczna rękawica jednorazowego użytku. Chłonna włóknina dobrze absorbuje wilgoć, a kształt myjki zapewnia jednocześnie komfort oraz higienę. Czy wiesz, gdzie można ją zastosować?

W jakich sytuacjach warto sięgnąć po suchą myjkę?

Sucha myjka stosowana jest przede wszystkim we wszelkich placówkach medycznych, gdzie konieczna jest wzmożona opieka nad niesamodzielnymi pacjentami. Taki produkt umożliwia utrzymanie codziennej higieny dzieci i osób chorych.  Może być używany z mydłem lub innym środkiem higienicznym. Myjka w formie rękawicy jest zarazem bardzo higieniczna, bowiem osoba sprawująca opiekę nad pacjentem nie styka się bezpośrednio z jego ciałem.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować myjkę również w warunkach domowych. Może okazać się ona niezwykle przydatna w nietypowych sytuacjach, na przykład po wypadku lub operacji. Słowem, warto sięgnąć po ten produkt w momencie chwilowej niedyspozycji bliskiego. Sucha myjka ułatwi Ci wówczas codzienną opiekę nad potrzebującym członkiem rodziny.

Warto także wspomnieć o innych zastosowaniach tego produktu. Jednorazowe myjki  wykorzystuje się również w detailingu samochodów. Ze względu na delikatny materiał są one bezpieczne dla lakieru oraz wewnętrznych elementów pojazdu, dlatego świetnie sprawdzają się do czyszczenia. Co ciekawe, wielu specjalistów posługuje się nimi podczas polerowania.

Myjki w formie rękawicy można z powodzeniem wykorzystać do codziennych porządków domowych. Jak już zostało wspomniane, posiadają one bardzo chłonne włókna, co znacząco ułatwia czyszczenie. Przemyślany kształt sprawia zarazem, że sprzątanie staje się dużo prostsze. Warto jednak wybrać wersje podfoliowane, aby detergenty nie przedostały się do delikatnej skóry dłoni.

Jeżeli chcesz zakupić suche myjki, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Gwarantujemy wysokiej jakości produkty, a także atrakcyjne ceny.