Jakie zastosowanie mają czyściwa z celulozy?

23-12-2021

Zapewnienie odpowiedniego poziomu higieny w miejscu pracy to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Mowa tutaj nie tylko o toaletach, gdzie coraz częściej oprócz bezdotykowych podajników ręczników papierowych znajdują się również dozowniki do dezynfekcji, ale również o stanowiskach pracy. W wielu miejscach dużą popularnością cieszą się czyściwa z celulozy, które są świetną alternatywą dla ręczników bawełnianych. Jakie jest ich zastosowanie?

Czym się charakteryzują czyściwa z celulozy i jakie mają zalety? 

Możemy wyróżnić wiele cech, które sprawiają, że czyściwa z celulozy są niezwykle popularne w wielu  zakładach pracy. Wpływa na to przede wszystkim ich chłonność i wytrzymałość. Można je wykorzystywać nawet w trudnych warunkach, ponieważ skutecznie usuwają uporczywe plamy i świetnie radzą sobie z wilgocią. Warto również wspomnieć, że można ich używać razem z różnymi środkami czystości, a nawet z rozpuszczalnikami.

Dzięki nim w miejscu pracy panuje maksymalny poziom higieny – czyściwa z celulozy zapobiegają rozprzestrzenianiu się bakterii czy wirusów. Kolejną zaletą czyściw jest ta, że są bezpyłowe. Przedsiębiorcy doceniają je również za wydajność, ponieważ inwestycja w ten produkt przekłada się na oszczędność w firmie.

Gdzie i do czego można wykorzystywać czyściwa z celulozy? 

Nietrudno się domyślić, że podajniki do czyściwa z celulozy znajdują się w wielu zakładach pracy, biorąc pod uwagę zalety tego produktu. Znajdują zastosowanie między innymi w warsztatach samochodowych, gdzie są wykorzystywane do czyszczenia zabrudzeń, które powstają między innymi przez smary czy oleje. Branża kosmetyczna i farmaceutyczna również chętnie po nie sięga – czyściwa przydają się tam między innymi przy produkcji kremów i maści, a także do zbierania akrylu czy witaminy B.

Produkt cieszy się równie dużą popularnością w branży spożywczej, ponieważ świetnie się sprawdza podczas zbierania okruszków, przypraw czy tłuszczu. Oprócz tego czyściw z celulozy nie może też zabraknąć w salonach fryzjerskich, solariach, na halach produkcyjnych czy w zakładach lakierniczych.