Jakie ręczniki chłoną wodę najlepiej?

21-09-2020

W dzisiejszych czasach ręczniki papierowe zyskują na popularności. Wynika to z faktu, że jest to rozwiązanie higieniczne, które zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii. Ze względu na to coraz częściej zastępuje się nimi automatyczne suszarki do rąk w toaletach publicznych. Chętnie są również wykorzystywane w salonach fryzjerskich czy też kosmetycznych, ułatwiają bowiem utrzymanie czystości, klientki mają natomiast pewność, że nie zostały wcześniej użyte przez nikogo innego. Aby jednak fryzjerskie ręczniki papierowe spełniały swoją najważniejszą funkcję i dobrze absorbowały wodę, muszą być chłonne. W tym celu do ich produkcji stosuje się materiały charakteryzujące się dużą chłonnością. Należą do nich najczęściej celuloza i wiskoza.

Przy wyborze ręczników celulozowych i wiskozowych warto zwrócić uwagę zarówno na ich strukturę, jak i gramaturę. Można spotkać się z ręcznikami wykonanymi z pojedynczej warstwy. Będą one z pewnością mniej chłonne i odporne na rozerwanie od tych dwu czy też trzywarstwowych. Jeżeli dodatkowo ręcznik ma strukturę plastra miodu, można mieć całkowitą pewność, że będzie odporny na rozerwanie nawet po namoczeniu.

W przypadku wszystkich materiałów bardzo ważna jest gramatura, czyli waga tkaniny. Im wyższa, tym jest ona grubsza. W przypadku ręczników papierowych wraz ze wzrostem gramatury będzie się także polepszała ich chłonność.

Wybór ręczników kilkuwarstwowych o wysokiej gramaturze będzie gwarantował dużą chłonność. Warto jednak zwrócić również uwagę na inne właściwości. Ręczniki celulozowe najwyższej jakości mogą być wykonane z celulozy certyfikowanej, a nawet dodatkowo uszlachetnione nanosrebrem. W przypadku takiego produktu można mieć całkowitą pewność, że będzie się on charakteryzował nie tylko najwyższym stopniem absorpcji wody, ale również właściwościami odkażającymi.

Wybór ręcznika papierowego to higieniczne rozwiązanie, które dodatkowo ułatwia utrzymanie czystości. Jeśli dodatkowo cechuje go duża chłonność, z pewnością można go nazwać produktem idealnym.