Jakie myjki do higieny pacjenta?

25-05-2022

Obłożnie chorzy pacjenci wymagają szczególnej opieki. Ze względu na niemożność samodzielnego wykonania podstawowych czynności muszą liczyć na pomoc pielęgniarek lub swoich opiekunów. Zdaje się, że największą trudność sprawia im utrzymanie higieny. W związku z tym konieczne jest wykorzystanie specjalnych środków, które ułatwią mycie pacjenta.

Jaką wybrać myjkę do higieny pacjenta?

Nie ulega wątpliwości, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów myjek do higieny pacjenta. Różnią się od siebie wielkością, materiałem, kolorem czy formą. Można śmiało stwierdzić, że największą popularnością cieszą się myjki w formie rękawicy. Wynika to z faktu, że gwarantują one najwyższą higienę. Osoba myjąca obłożnie chorego pacjenta nie musi bowiem dotykać jego ciała czy wydzielin gołymi rękami. Taka budowa zapewnia komfort dla obu stron.

Wybierając myjkę do higieny pacjenta, warto zwrócić uwagę także na materiał produktu. Strzałem w dziesiątkę okażą się wersje celulozowo-włókninowe, ponieważ cechują się wysoką wytrzymałością oraz zadowalającą chłonnością. Dobrze, aby myjka była dodatkowo podfoliowana, dzięki czemu nie będzie przemakać.

Gdzie sprawdzą się myjki do higieny pacjenta w formie rękawicy?

Myjki jednorazowe są zupełnie niezbędne w szpitalach, domach pomocy społecznej, domach spokojnej starości oraz prywatnych placówkach medycznych. Z powodzeniem stosują je również prywatne opiekunki lub bliscy, którzy zajmują się obłożnie chorym członkiem rodziny.

Należy zaznaczyć, że tego rodzaju myjki znajdują także zupełnie inne zastosowanie. Wiele osób wykorzystuje je do polerowania pojazdów w branży detailingu i lakiernictwa. Delikatny materiał dobrze usuwa zanieczyszczenia, nie naruszając tym samym struktury lakieru. Co ciekawe, myjki w formie rękawicy są wykorzystywane również przez właścicieli psów oraz innych zwierząt. Okażą się szczególnie przydatne podczas spacerów, bowiem skutecznie chronią dłonie podczas sprzątania odchodów zwierzaka.