Jak przy pomocy łokcia dozować płyn dezynfekcyjny?

06-11-2023

Właściwe stosowanie środków dezynfekcyjnych może pomóc w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się wirusów i bakterii. Aby móc skutecznie korzystać z łokcia do dozowania płynu dezynfekcyjnego, należy wybrać odpowiedni rodzaj dystrybutora. Na rynku dostępne są różne modele, ale warto zwrócić uwagę na te, które pozwalają na obsługę bezdotykową. Przykładem takiego urządzenia jest dozownik łokciowy z długą rączką, którą można nacisnąć łokciem lub przedramieniem. Innym rozwiązaniem są dystrybutory automatyczne, które wydzielają płyn dezynfekcyjny po zbliżeniu dłoni do czujnika.

Sposób korzystania z dystrybutora płynu dezynfekcyjnego

Oto jak krok po kroku korzystać z dystrybutora płynu dezynfekcyjnego przy pomocy łokcia lub przedramienia.

Krok 1. Zbliż się do dystrybutora i upewnij się, że jesteś w odpowiedniej odległości od niego, aby móc swobodnie nacisnąć rączkę lub aktywować czujnik.

Krok 2. Jeśli korzystasz z dystrybutora z rączką, delikatnie naciśnij ją łokciem lub przedramieniem, aż do momentu, gdy na dłoni pojawi się odpowiednia ilość płynu dezynfekcyjnego. Jeśli używasz dystrybutora automatycznego, wystarczy zbliżyć dłoń do czujnika i poczekać na wydzielanie płynu.

Krok 3. Po nałożeniu płynu dezynfekcyjnego na dłonie dokładnie rozprowadź go na całej powierzchni rąk, włączając w to przestrzenie między palcami, opuszki palców oraz nadgarstki. Pamiętaj, aby pocierać ręce aż do całkowitego wyschnięcia płynu.

Krok 4. Po zastosowaniu płynu dezynfekcyjnego unikaj dotykania twarzy, zwłaszcza okolic nosa, ust i oczu, aby nie przenosić ewentualnych drobnoustrojów.

Stosowanie tej metody jest szczególnie istotne w miejscach publicznych, takich jak szkoły, biura czy centra handlowe.

Polecane artykuły

Gdzie niezbędny jest dozownik łokciowy z płynem dezynfekującym?

Gdzie niezbędny jest dozownik łokciowy z płynem dezynfekującym?

07-01-2021
Wraz z nadejściem pandemii wszyscy zaczęliśmy wprowadzać zasady wzmożonego reżimu sanitarnego. Okazało się bowiem, że nowy wirus potrafi przetrwać na przedmiotach kilka dni. Naukowcy nie są zgodni co do długości życia wirusa poza ciałem, ponieważ niektóre badania laboratoryjne...
Gdzie mają największe zastosowanie higieniczne podajniki papieru?

Gdzie mają największe zastosowanie higieniczne podajniki papieru?

28-10-2021
W przypadku miejsc użyteczności publicznych, hoteli, salonów fryzjerskich, kosmetycznych, jak również innych miejsc, w których istnieje konieczność urządzenia łazienki, koniecznie trzeba wybrać odpowiedni rodzaj dozowników na artykuły higieniczne. Czym kierować się przy wyborze...
Artykuły papierowe stosowane w szpitalach

Artykuły papierowe stosowane w szpitalach

25-07-2019
Szpitale to miejsca, w których na niewielkiej powierzchni znajduje się bardzo wielu chorych i osłabionych ludzi, a jednocześnie jest tu również bardzo wiele bakterii oraz innych niebezpiecznych drobnoustrojów. W takich warunkach niezbędne staje się szczególne dbanie o higienę...