Gdzie znajdą zastosowanie podkłady podfoliowane?

20-08-2020

Podkłady podfoliowane wykonane są najczęściej z wytrzymałej celulozy połączonej z warstwą folii, która wpływa na to, że są one nieprzemakalne. W związku z tym znajdują zastosowanie zarówno we wszelkiego typu placówkach medycznych, jak i zakładach kosmetycznych, SPA czy też gabinetach medycyny estetycznej. Dzięki temu, że są higieniczne, zapewniają komfort nie tylko pacjentom czy klientom, ale też personelowi, bowiem ułatwiają utrzymania czystości.

Zastosowanie podkładów podfoliowanych w placówkach medycznych 

Rynek higienicznych wyrobów medycznych jest szczególnie wymagający. Powinny być one nie tylko wyjątkowo wytrzymałe, ale też muszą spełniać najwyższe normy jakości, które pozwolą na utrzymania wysokiego poziomu higieny. Sterylne warunki w placówkach medycznych eliminują bowiem zagrożenie związane z przenoszeniem chorób i gwarantują bezpieczeństwo pacjentów. Ważne jest zatem, aby wszystkie szpitale i przychodnie wyposażone były w dobrej jakości podkłady medyczne, wśród których szczególną popularnością cieszą się podkłady podfoliowane. Wśród nich znajdziemy zarówno jednorazowe nakrycia ochronne wykorzystywane przy zabiegach, jak i prześcieradła i podkłady, które zabezpieczają łóżka przed zabrudzeniem. W przypadku podkładów przeznaczonych do zastosowań szpitalnych bardzo ważny jest fakt, że ich górna warstwa jest miękka i delikatna, dzięki czemu nie powoduje podrażnień skóry i jest komfortowa dla pacjentów, dolna natomiast dzięki zastosowaniu folii zapewnia maksymalną higienę.

Zastosowanie podkładów podfoliowanych w salonach kosmetycznych

Standardy związane z zachowaniem właściwego poziomu higieny w gabinetach i salonach kosmetycznych są z roku na rok coraz wyższe. Klientom zależy bowiem na tym, aby dobra jakość usług szła w parze z czystością i bezpieczeństwem. Z tego powodu w tego typu placówkach powszechne zastosowanie znajdują jednorazowe podkłady podfoliowane. Charakteryzują się one nie tylko trwałością i odpornością na rozdarcie, ale są również nieprzemakalne. Dzięki temu pozwalają na zachowanie sterylnych warunków pracy. Mogą one również występować w różnych wariantach kolorystycznych, co jest ważną zaletą w przypadków salonów kosmetycznych, wpływa bowiem na estetykę wnętrza.