Dlaczego warto stosować maseczki jednorazowe?

09-05-2022

Nie ulega wątpliwości, że wybór maseczek na rynku jest obecnie ogromny. Dziś możemy kupić je w zasadzie w każdym miejscu. Wynika to przede wszystkim z sytuacji epidemiologicznej oraz przepisów prawa, które nakazują nam osłaniać usta i nos. Możemy zdecydować się na maseczki jednorazowe bądź wielorazowego użytku. Czy wiesz, dlaczego lepszym wyborem okażą się pierwsze z nich?

Jakie są zalety maseczek jednorazowych?

Nie da się ukryć, że maseczki jednorazowe cieszą się większą popularnością niż ich wielorazowe odpowiedniki. Wynika to z faktu, że są one o wiele bardziej higieniczne. Warto jednak zaznaczyć, że jak sama nazwa wskazuje, powinny być użytkowane tylko i wyłącznie raz. Niedopuszczalne jest ich powtórne nakładanie. Pamiętaj, że gromadzi się na nich wilgoć i bakterie, które mogą powodować nie tylko problemy skórne, ale także z drogami oddechowymi.

Co istotne, tego rodzaju osłona jest o wiele bardziej przystępna w użytkowaniu. Po noszeniu wystarczy taką maseczkę wyrzucić do kosza. W przypadku modeli jednorazowych należy wyprać je w 60 stopniach, a po osuszeniu dodatkowo przeprasować. Należy więc stwierdzić, że maseczki jednorazowe wymagają znacznie mniej zaangażowania.

Maseczki jednorazowe z reguły nieco wygodniejsze od wersji wielorazowych. Posiadają one bowiem elastyczne gumki, które dobrze dopasowują się do kształtu twarzy. Jednocześnie stabilnie utrzymują maseczkę, dzięki czemu nie zsuwa się ona z ust i nosa. Co więcej, najczęściej posiadają one 3 warstwy materiału, co zapewnia z kolei lepszą ochronę. Warto nadmienić, że modele wielorazowe z reguły mają jedynie jedną warstwę.

Wiele osób sądzi, że maseczki wielorazowe są tańsze w użytkowaniu. W rzeczywistości nie jest to do końca prawdą, bowiem są to produkty droższe, które dodatkowo wymagają prania oraz prasowania. Obie te czynności generują dodatkowe koszty. Jeżeli chcesz kupić maseczki jednorazowe w atrakcyjnej cenie, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.