Czyściwa w gastronomii

02-12-2019

Ręczniki papierowe, a także czyściwa należą do standardowego wyposażenia każdej kuchni i lokalu gastronomicznego. Wybierając odpowiednie rozwiązania, trzeba wybrać takie produkty, które mogą mieć kontakt z żywnością. Muszą mieć zatem odpowiednie certyfikaty. Na jakie elementy trzeba zwracać uwagę, wybierając czyściwa do gastronomii, aby były one bezpieczne?

Czyściwa muszą gwarantować bezpieczeństwo

Czyściwa przeznaczone do użytkowania w hotelach i punktach gastronomicznych muszą być wytworzone z materiałów, które nie stanowią zagrożenia dla żywności. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie produkty dostępne na rynku zapewniają takie bezpieczeństwo. Czyściwa gastronomiczne powinny mieć certyfikat ISEGA. Dzięki temu mamy gwarancję, że produkty poddane zostały testom i nie zawierają żadnych niebezpiecznych zanieczyszczeń.

Właściwa struktura

Czyściwa stosowane w gastronomii muszą być skuteczne. Dlatego też ważne, żeby miały odpowiednią strukturę i mięsistość. To sprawi, że będą odpowiednio osuszać powierzchnię. Co więcej, grube czyściwa będą dobrze chłonąć wodę, a także inne płyny, które nie są łatwe do usunięcia, na przykład oleje. Warto podkreślić, że wyroby nie mogą się rozrywać i rozpadać, gdyż wówczas nie spełniają swojej funkcji.

Czyściwa gastronomiczne powinny być wydajne

Zasadnicze znaczenie, jeżeli chodzi o artykuły czyszczące do gastronomii, ma wydajność. Dlatego też wybierając produkty do kuchni hotelowej czy restauracyjnej uwzględniamy ekonomiczne rozwiązania z dopasowanymi podajnikami. To sprawi, że pracownicy będą korzystać z materiału, pobierając tylko taką ilość, jaka jest w danej chwili potrzebna.