Czym się kierować przy wyborze podajnika mydła?

25-08-2022

Można śmiało stwierdzić, że podajnik do mydła to podstawowe wyposażenie wielu miejsc. Lokale gastronomiczne, zakłady pracy, toalety publiczne… To tylko kilka przykładów. Mogłoby się wydawać, że zakup tego produktu nie wymaga głębszych przemyśleń. W rzeczywistości podajnik do mydła jest używany wiele razy dziennie. Z tego względu warto nieco bardziej pochylić się nad jego wyborem. Czy wiesz, czym należy się kierować?

Na co zwrócić uwagę, kupując podajnik do mydła?

Wybierając dozownik do mydła, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę miejsce, w którym ma się znaleźć. Każda przestrzeń ma bowiem nieco inne potrzeby. W toaletach publicznych, placówkach medycznych i innych lokalach, w których pojawia się wiele osób, zupełną podstawą jest maksymalna higiena. Z tego względu w tym przypadku najlepszym wyborem okażą się podajniki bezdotykowe. Mowa tu o wersjach automatycznych lub łokciowych. Eliminują one konieczność bezpośredniego kontaktu z zanieczyszczonym dozownikiem.

Z kolei w lokalach gastronomicznych, obiektach hotelarskich oraz domach prywatnych większe znaczenie ma wygląd podajnika do mydła. W tym przypadku najlepiej dopasować jego design do wystroju łazienki, aby całość stworzyła spójną, estetyczną kompozycję. Warto także dokupić tzw. niekapek, który zapobiegnie brudzeniu otoczenia wyciekającym mydłem.

Podajniki mogą różnić się także systemem dozowania mydła. Mowa tu oczywiście o płynie lub pianie. W praktyce jest to wybór o charakterze technicznym i nie ma on większego wpływu na komfort użytkowania produktu. Zaleca się jednak, aby w placówkach medycznych stosować jedynie mydło w formie płynu, gdyż łatwiej jest nim starannie doczyścić dłonie. Z kolei piana sprawdzi się niemal wszędzie, gdyż jej zastosowanie znacząco zmniejsza koszty.

Jeżeli chcesz kupić podajnik do mydła, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy wysokiej jakości produkty, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. W razie pytań służymy pomocą.