Co najczęściej trzeba wymieniać w dozownikach mydła?

20-09-2022

Dozownik do mydła to przydatny gadżet, który sprawdza się w wielu miejscach. Hotele, restauracje, pomieszczenia socjalne, toalety publiczne… To tylko niektóre obiekty, w których można je spotkać. Mimo że jest to sprzęt stosunkowo bezawaryjny, to zdarza się, że ulega drobnym usterkom. Wynika to z faktu, że używa go wiele osób, a więc poziom eksploatacji bywa wysoki.

Jakie elementy dozowników do mydła ulegają uszkodzeniom?

W przypadku standardowych, manualnych dozowników do mydła, usterki najczęściej dotyczą ich pokrywy. Zdarza się bowiem, że pojemnik ulega pęknięciu lub wygięciu. Jest to spowodowane wspomnianą wcześniej wzmożoną eksploatacją. Niekiedy dochodzi również do odbarwień i zarysowań pokrywy, jednak takie defekty mają charakter jedynie estetyczny i nie wpływają na jakość użytkowania urządzenia.

Nieco inaczej jest z dozownikami automatycznymi. Ich usterki najczęściej dotyczą czujnika ruchu. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że wymiana tej części nie zawsze jest konieczna. Zazwyczaj wystarczy dobrze oczyścić pojemnik z zaschniętego płynu, aby sensor mógł poprawnie działać. Jeżeli pomimo to dozownik nie będzie reagował, warto sprawdzić zasilanie.

Ostatnim rodzajem są dozowniki łokciowe, których usterki wynikają najczęściej z niepoprawnego użytkowania. Jeżeli dźwignia zostanie zbyt gwałtownie szarpnięta, pokrywa może ulec pęknięciu lub nawet oderwaniu. Z tego względu bardzo ważne jest, aby naciskać na nią z wyczuciem. Wystarczy bowiem lekki nacisk, aby mydło wypłynęło z dozownika.

Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w wysokiej jakości dozownik do mydła, który posłuży na wiele lat, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy w sprzedaży jedynie sprawdzone produkty, które zostały wykonane z najwyższą starannością. Dzięki bogatej ofercie z pewnością znajdziesz taki dozownik, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości nasi pracownicy pozostają do Twojej dyspozycji.